statystyki szczegółowe

Aktualności

JUNIORZY A: POGOŃ - KAROL 4:1

• autor: BUCEK81, 2014-08-23 23:08

Pierwszy raz w 43-letniej historii pęplińskiego klubu juniorzy starsi zagrali na poziomie Ligi Wojewódzkiej. Debiut nie wypadł okazale, bo wyprawa do Lęborka na mecz z miejscową Pogonią (ubiegłoroczny wicemistrz) zakończyła się porażką 1:4. Przewaga podopiecznych Michała Pietrzyka przez 90 minut nie podlegała dyskusji i gdyby nie znakomita dyspozycja bramkarza Adama Kozłowskiego pęplinianie wyjechaliby z Lęborka z większym bagażem bramek. Dość niespodziewanie jednak to drużyna z Pęplina objęła prowadzenie po bramce w 29 minucie Krzysztofa Leśniaka. Radość gości nie trwała zbyt długo, bo po trzech minutach był już remis, a po kolejnych pięciu gospodarze prowadzili 2:1. Strzelcem obu bramek był Mateusz Madziąg. Ten sam zawodnik na początku drugiej odsłony po raz trzeci umieścił piłkę w siatce i było po meczu. Goście ambitnie dążyli do strzelenia drugiej bramki jednak nie mieli na za wiele okazji, a na dodatek w doliczonym czasie gry Marcin Formela ustalił końcowy wynik meczu. Na inaugurację młodzi pęplinianie otrzymali srogą lekcję od czołowej drużyny ligi i miejmy nadzieję, że wyciągną z tej porażki wnioski, bo uczyć trzeba się od lepszych, a taką drużyną byli młodzi lęborczanie. Trzeba również przyznać, że stawka meczu przytłoczyła poczynania zawodników Karola, którzy grali bardzo bojaźliwie pozwalając na bardzo wiele gospodarzom. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach piłkarze Karola zagrają z pełnym zaangażowaniem i ich gra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

POGOŃ LĘBORK - KAROL/EURO-INDUSTRY PĘPLINO 4:1 (2:1)
BRAMKI: 0:1 Krzysztof Leśniak (29), 1:1 Mateusz Madziąg (32), 2:1 Mateusz Madziąg (37 - głową), 3:1 Mateusz Madziąg (48), 4:1 Marcin Formela (90).
ŻÓŁTE KARTKI: Jastrzębski i Czyżewski (obaj Pogoń) oraz Leśniak, Czaszejko i Kropop (wszyscy Karol/Euro-Industry).
POGOŃ: Łapigrowski - Kołodziejski, Wierzbowski, Tomaszewski, Sadowski, Czyżewski (76 Detlaff), Ramczykowski (67 Krakowiak), Śliwiński, Jastrzębski (46 Paweł Labuda), Madziąg (82 Grzebiela), Formela.
KAROL: Kozłowski - Czaszejko, Kropop, Obarowski, Janusewicz (46 Czapiewski), Lubański, Siutkowski (75 Borowski), Klimas (82 Matejczuk), Chwał (50 Blank), Leśniak (58 Arkadiusz Woźniak), Żaczek.
SĘDZIOWALI: Jan Lewicz (Redzikowo) jako główny oraz Kamil Sęktas (Lębork) i Krystian Lipski (Słupsk).
WIDZÓW: ok.30.