SENIORZY: ZAPOWIEDŹ MECZU Z MKS-em DEBRZNO

• autor: BUCEK81, 2016-06-15 19:11

W sobotę o godz.17:00 po raz ostatni w tym sezonie na boisko wybiegną piłkarze Karola Pęplino. Podopieczni Marka Godlewskiego udadzą się do dalekiego (najdalszy wyjazd) Debrzna, aby zagrać z drugim w tabeli MKS-em. Drużyna gospodarzy chcąc zakończyć sezon na drugim miejscu będzie musiała sobotni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść (Garbarnia Kępice powinna pokonać pogodzony ze spadkiem Klub Sportowy z Damnicy). Stawka meczu dla podopiecznych Pawła Władyczaka jest więc duża, bo ewentualne zajęcie drugiego miejsca może dać możliwość gry w IV lidze (Sokół Wyczechy na chwilę obecną nie otrzymał licencji na grę w IV lidze).

więcej o zapowiedzi meczu w rozwinięciu newsa...

Pęplinianie nie zamierzają jednak ułatwiać zadania gospodarzom i jadą do Debrzna podtrzymać passę meczów bez porażki (1 remis i 6 wygranych z rzędu). Ewentualna wygrana drużyny z Pęplina (przy porażce Piasta z Sokołem Wyczechy) zapewni im zakończenie sezonu na piątym miejscu. Rycerze wiosny z Pęplina (wspólnie z Kaszubią zgromadzili po 32 punkty) już kilka tygodni temu zrealizowali swoje główne zadanie jakim było utrzymanie w lidze, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i najpierw za cel wzięli sobie szóstą pozycję, a teraz nawet piątą. Aby cel zrealizować trzeba wygrać w Debrznie co nie należy do łatwych zadań, bo w obecnym sezonie piłkarze MKS-u w czternastu meczach przed własną publicznością tylko raz schodzili w roli przegranych (10 wygranych, 3 remisy i 1 porażka). Jedyną drużyną, która wygrała w Debrznie jest Sokół Wyczechy, który przed tygodniem w Pęplinie doznał klęski przegrywając 1:5. W sobotę przeciwko sobie zagrają ofensywnie grający gospodarze (drugi atak w lidze ze średnią 4,14 strzelonej bramki na mecz) oraz znakomicie grający w defensywie pęplinianie (najlepsza obrona w lidze ze średnią 1,2 bramki straconej na mecz). Obie drużyny przystąpią do meczu osłabione. W ekipie z Debrzna nie zobaczymy Sławomira SłonkiSebastiana StalkiTomasza ŁukaszukaBartłomieja LicyKrzysztofa Dudzica oraz Wojciecha Marczaka, natomiast wśród przyjezdnych zabraknie Rafała KostkiKonrada Kiełczykowskiego i Roberta Żaczka, a pod znakiem zapytania stoi występ Dominika Gruszki. Od dłuższego czasu pępliński szkoleniowiec nie może korzystać z usług Jakuba i Michała GruszowskichRadosława Mikłaszewicza i Mateusza von Bredowa. Do kadry na mecz z MKS-em Marek Godlewski powołał trzech juniorów A Seweryna RadwańskiegoSzymona Grzybowskiego i Jakuba Koneckiego. W dotychczasowej historii starć pomiędzy obiema drużynami minimalnie lepsi są pęplinianie (8 wygranych, 6 remisów i 7 porażek, bilans bramkowy 41-37), jednak ostatni raz z Debrzna z tarczą wracali ponad osiem lat temu wygrywając 3:0. W rundzie jesiennej po zaciętym pojedynku wygrali piłkarze z Debrzna 2:1. Piłkarze z Pęplina obiecują rewanż za tamtą porażkę i udane zakończenie sezonu.

KADRA NA MECZ Z MKS DEBRZNO:
BRAMKARZ: 12. Marcin Petrus.
OBROŃCY: 4. Szymon Grzybowski, 5. Dominik Gruszka, 6. Bartłomiej Czapiewski, 13. Patryk Lubański, 14. Mateusz Bewersdorff, 18. Michał Lubański.
POMOCNICY: 2. Jakub Cech, 7. Paweł Gorzała, 8. Adam Gołąb, 10. Karol Petrus, 16. Seweryn Radwański, 17. Jakub Konecki.
NAPASTNICY: 19. Patryk Obarowski.