statystyki szczegółowe

Aktualności

SENIORZY: MKS - KAROL 1:2

• autor: BUCEK81, 2016-06-17 21:38

W znakomitym stylu zakończyli sezonu 2015/2016 piłkarze Karola Pęplino, którzy pokonali na wyjeździe drugi w tabeli MKS Debrzno 2:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Marka Godlewskiego ukończyli rozgrywki na wysokiej piątej pozycji co przed rozpoczęciem rundy wiosennej wydawało się nieosiągalne. Piłkarze z Pęplina swoją postawą w rundzie jesiennej zasłużyli na miano "Rycerzy Wiosny", ponieważ razem z Kaszubią Studzienice zgromadzili po 35 punktów (Karol ma lepszy bilans bramkowy od Kaszubi). Zgromadzenie w jednej rundzie 35 punktów jest najlepszym osiągnięciem w historii klubu z Pęplina, ponieważ do tej pory najwięcej punktów zgromadzili w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 (32 punkty w 13 meczach). Wygraną w Debrznie pęplinianie przełamali wyjazdową niemoc z MKS-em, która trwała od 2008 roku. Porażka dla podopiecznych Pawła Władyczaka oznacza, że nie utrzymali oni drugiej pozycji, którą po wygranej w ostatniej kolejce z KS Damnica (5:0) zajęła Garbarnia Kępice. Co prawda drugie miejsce nie daje awansu do IV ligi, jednak w Kępicach liczą, że Sokół Wyczechy nie otrzyma licencji i nie przystąpi do rozgrywek w IV lidze.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Do meczu obie drużyny przystąpiły osłabione brakiem kilku zawodników. W drużynie gospodarzy zabrakło Sławomira Słonki, Sebastiana Stalki, Tomasza Łukaszuka, Bartłomieja Licy, Krzysztofa Dudzica i Wojciecha Marczaka, natomiast w obozie Karola nieobecni byli Rafał Kostka, Robert Żaczek, Konrad Kiełczykowski, Jakub Gruszowski, Michał Gruszowski, Mateusz von Bredow i Radosław Mikłaszewicz. Przed meczem okazało się, że problemy z nogą ma Patryk Lubański i jego miejsce w wyjściowym składzie zajął junior Seweryn Radwański. Pierwsze 10 minut to spokojna gra gości i długie rozgrywanie piłki zaskoczyło debrznian, którzy nie mieli sposobu na taką grę przyjezdnych. Gra podopiecznych Marka Godlewskiego mogła się podobać licznie zgromadzonym na trybunach kibicom. Taka gra przyniosła efekt w 7 minucie kiedy w 7 minucie z prawej strony dośrodkował Paweł Gorzała, a piłkę do bramki skierował Seweryn Radwański dla którego była to pierwsza bramka w drużynie seniorskiej. Po objęciu prowadzenia pęplinianie zamiast dalej utrzymywać się przy piłce i długo rozgrywać akcje zaczęli posyłać długie piłki na niskich napastników (Seweryna Radwańskiego i Patryka Obarowskiego) co było wodą na młyn dla debrznian, którzy górowali warunkami fizycznymi nad napastnikami z Pęplina. Powoli do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy coraz częściej zaczęli zagrażać bramce Marcina Petrusa. W 15 minucie zapanowała radość na trybunach bo ulubieniec kibiców MKS-u Paweł Wegner wykorzystał dośrodkowanie Michała Pacholika i głową skierował piłkę do pęplińskiej bramki. Było to 41 trafienie napastnika MKS-u w obecnym sezonie. Wynik 1:1 utrzymał się do zakończenia pierwszej odsłony chociaż gospodarze kilka razy byli bliscy ulokowania piłki w pęplińskiej bramce. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli goście. W 47 minucie fantastycznym dryblingiem popisał się Adam Gołąb i został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z obrońców MKS-u. Do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł etatowy wykonawca rzutów wolnych Karol Petrus i precyzyjnym strzałem obok muru ulokował futbolówkę w bramce Roberta Oleksiewicza. Po stracie bramki do natarcia ruszyli debrznianie i po chwili powinni doprowadzić do wyrównania jednak w sytuacji sam na sam z Marcinem Petrusem piłkę obok bramki posłał Paweł Wegner. Pomimo, że gospodarze przegrywali i za wszelką cenę dążyli do wyrównania kolejne bramki powinni strzelić zawodnicy Karola. Stuprocentowe okazje na podwyższenie zmarnowali Adam Gołąb (dwukrotnie) i Patryk Obarowski. Niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się w 76 minucie kiedy w zamieszaniu podbramkowym z bliskiej odległości uderzał Bartłomiej Rutyna, jednak jego strzał instynktownie odbił Marcin Petrus. W ostatnich minutach gospodarze przycisnęli pęplinian, jednak Ci desperacko wybronili korzystny wynik i po końcowym gwizdku arbitra Krzysztofa Helty mogli wznieś ręce w geście triumfu. Drużyna prowadzona przez Marka Godlewskiego po raz kolejny udowodniła, że pomimo problemów kadrowych potrafi się zmobilizować i wygrać z każdym przeciwnikiem. Oby to był dobry prognostyk przed nowym sezonem, który rozpocznie się 13 sierpnia.

MKS DEBRZNO - KAROL PĘPLINO 1:2 (1:1)
BRAMKI: 0:1 Seweryn Radwański (7), 1:1 Paweł Wegner (15 - głową), 1:2 Karol Petrus (47 - wolny).
ŻÓŁTE KARTKI: Kałdowski, Masternak i Oleksiewicz (wszyscy MKS) oraz Cech i Bewersdorff (obaj Karol).
MKS: Oleksiewicz - Płóciennik, Kawczak, Okoński (82 Litwiniuk), Kałdowski, Masternak (46 Rutyna), Władyczak, Góra (70 Górnowicz), Szczubiał, Pacholik, Wegenr.
KAROL: Marcin Petrus - Bewersdorff, Michał Lubański, Gruszka (90+2 Grzybowski), Czapiewski, Gorzała, Karol Petrus, Cech, Gołąb, Radwański, Obarowski (86 Konecki).
SĘDZIOWALI: Krzysztof Helta (Rytel) jako główny oraz Jakub Gralak (Czarna Dąbrówka) i Dariusz Ogórek (Kamnica) jako asystenci.
WIDZÓW: ok. 150.