statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: KAROL - STAL 6:2

• autor: BUCEK81, 2016-08-28 12:23

Trzecią wygraną z rzędu odnieśli piłkarze Karola Pęplino, którzy rozbili na swoim boisku Stal Jezierzyce 6:2. Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem Konrada Kiełczykowskiego, Jakuba Cecha i Kamila Hyjka, a Dominik Gruszka musiał opuścić plac gry po 45 minutach. Goście natomiast po ostatniej porażce na swoim boisku z Leśnikiem Cewice 2:4 chcieli zrehabilitować się i sprawić niespodziankę w Pęplinie. Pomimo kadrowych osłabień podopieczni Marka Godlewskiego pokazali miejsce w szeregu jezierzyczanom.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Przyjezdni od pierwszych minut arbitra Adama Bartosiaka dzielnie walczyli jednak w 12 minucie przegrywali już 0:1 po bramce Karola Petrusa, który dobił strzał Szymona Gołaszewskiego. W 17 minucie na 2:0 podwyższył Robert Żaczek, który skierował piłkę do pustej bramki po znakomitym zagraniu Pawła Gorzały. W tym momencie wydawało się, że jest już po meczu, tym bardziej, że pęplinianie mieli kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia. Niespodziewanie w 30 minucie przyjezdni strzelają kontaktową bramkę autorstwa Piotra Bentkowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie i błąd w kryciu defensywy gospodarzy. Wynik 2:1 utrzymał się do zakończenia pierwszej połowy. Drugą odsłonę znakomicie rozpoczęli miejscowi piłkarze, którzy w 47 minucie podwyższyli prowadzenie na 3:1, a autorem bramki był Karol Petrus, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Kacpra Szymańskiego. W tym przypadku wyszło doświadczenie piłkarza z Pęplina, który widząc jak bramkarz gości ustawiał mur skierował piłkę do pustej bramki. Od tego momentu inicjatywę przejęli stalowcy i w 54 minucie powinni strzelić drugą bramkę kiedy Maciej Miecznikowski minął Marcina Petrusa i skierował piłkę do pustej bramki. Na szczęście dla gospodarzy jak spod ziemi wyrósł Mateusz Bewersdorff i wybił piłkę z linii bramkowej. Gdy wydawało się, że goście złapali właściwy rytm swój „popis” dali trener Dariusz Miecznikowski i Łukasz Skierka. Pierwszy z nich za dyskusję z arbitrem został usunięty z ławki rezerwowych, a drugi za użycie obraźliwych słów w stosunku do arbitra obejrzał czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni. Liczebną przewagę pęplinianie wykorzystali w 12 minut strzelając kolejne trzy bramki. Najpierw w 63 minucie indywidualna akcją po podaniu od Pawła Gorzały popisał się Adam Gołąb i strzałem w długi róg nie dał szans na skuteczną obronę goalkeeperowi Stali. W 70 minucie na 5:1 podwyższył Jakub Konecki (pierwsza jego bramka w drużynie seniorskiej) który wykorzystał dalekie podanie od Rafała Kostka i przelobował wybiegającego z bramki Kacpra Szymańskiego. W 75 minucie na 6:1 fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Karol Petrus kompletując w ten sposób klasycznego hattricka. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać nonszalancko co wykorzystał Maciej Miecznikowski, który w 85 minucie pp indywidualnej akcji ustalił wynik końcowy meczu. Po końcowym gwizdku Adama Bartosiaka gospodarze mogli unieść ręce w geście triumfu, jednak szkoleniowiec drużyny Karola zdaje sobie sprawę, że gra jego drużyny jest daleka od ideału. Dzięki tej wygranej piłkarze Karola z dorobkiem dziewięciu punktów awansowali na drugie miejsce w tabeli.

KAROL PĘPLINO – STAL JEZIERZYCE 6:1 (2:1)
BRAMKI: 1:0 Karol Petrus (12), 2:0 Robert Żaczek (17), 2:1 Piotr Bentkowski (30), 3:1 Karol Petrus (47 – wolny), 4:1 Adam Gołąb (63), 5:1 Jakub Konecki (70), 6:1 Karol Petrus (75 – wolny), 6:2 Maciej Miecznikowski (83).
ŻÓŁTE KARTKI: Bewersdorff (Karol) i Ogonowski (Stal, na ławce rezerwowych).
CZERWONA KARTKA: Skierka (Stal) w 61 minucie za użycie obraźliwych słów w stosunku do sędziego.
KAROL: Marcin Petrus – Patryk Lubański, Kostka, Gruszka (46 Konecki), Gorzała, Michał Lubański, Karol Petrus (86 Siutkowski), Gołąb, Żaczek (71 Nejman), Gołaszewski.
STAL: Szymański – Żurek, Rafał Rawski (63 Milewski), Pakuła, Skierka, Bentkowski, Sadura, Perlański, Skórcz, Miecznikowski, Ciok (65 Piotrowski).
SĘDZIOWALI: Adam Bartosiak (Lębork) jako główny oraz Janusz Jaromij (Zajączkowo) i Mateusz Życzyński (Ustka) jako asystenci.
WIDZÓW: ok.50.