statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA B: SZANSA - KAROL II 1:1

• autor: BUCEK81, 2016-08-28 12:55

Pierwszy mecz w 45-letniej historii pęplińskiego klubu rozegrały jego rezerwy. Drużyna prowadzona przez Michała Lubańskiego wyjazdowym meczem z Szansą Siemianice zainaugurowała rozgrywki klasy B. Drużyna składająca się w większości z zawodników 17-22 letnich nie przestraszyła się zaprawionych w boju zawodników z Siemianic i wywalczyła punkt remisując 1:1. W barwach drużyny z Pęplina zadebiutowali Krzysztof Nosal (ostatnio Sokół Szczypkowice), Radosław Janik (w przeszłości Jantar Ustka) i Sebastian Łukaszewicz (ostatnio Stal Jezierzyce). Byli oni wyróżniającymi się postaciami niedzielnego pojedynku.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Na nierównej murawie zawodnikom obu drużyn ciężko było skonstruować składne akcje co przekładało się na sytuacje bramkowe, których było jak na lekarstwo. Prowadzenie w 23 minucie uzyskali goście po fantastycznym strzale z 30 metrów Mateusza Tymeckiego, który zaskoczył wysuniętego za daleko od bramki Piotra Dębowskiego. W 37 minucie boisko musiał opuścić bramkarz z Pęplina Adam Kozłowski, który poczuł się słabo i karetka musiała zabrać go do szpitala. W jego miejsce pojawił się Miłosz Tymecki (zawodnik z pola). Radził on sobie doskonale i do przerwy nie dał się pokonać piłkarzom Szansy. Drugą połowę odważniej rozpoczęli podopieczni Wiesława Jurkowskiego, którzy w 51 minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą doświadczonego Jacka Adamskiego, który skutecznie wykończył sytuacje sam na sam z Miłoszem Tymeckim. Do końca meczu obie ekipy miały swoje okazje na strzelenie zwycięskiej bramki jednak zawodziły strzelecko i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Za tydzień podopieczni Michała Lubańskiego nie rozgrywają meczu, ponieważ mają przymusową pauzę, a za dwa tygodnie udadzą się do Grapic na mecz z miejscowym Grabem.

SZANSA SIEMIANICE - KAROL II PĘPLINO 1:1 (0:1)
BRAMKI: 0:1 Mateusz Tymecki (23), 1:1 Jacek Adamski (51).
ŻÓŁTE KARTKI: Pakuła i Bielecki (obaj Szansa) oraz Furmańczyk i Janik (obaj Karol II).
SZANSA: Dębowski - Szatkowski, Szałański (81 Dawid Jurkowski), Ślusarski, Szramoniak, Sebastian Ostrowski, Groszek (89 Kaczyński), Bielecki, Pakuła, Krzysztof Ślusarz, Adamski.
KAROL II: Kozłowski (37 Miłosz Tymecki) - Nosal, Janik, Jach, Furmańczyk, Konecki (55 Kalinowski), Łukaszewicz, Siutkowski, Ostrowski, Mateusz Tymecki (46 Pigoń), Obarowski.
SĘDZIOWAŁ: Krzysztof Kwiatkowski (Warcimino).