statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: CZARNI - KAROL 1:0

• autor: BUCEK81, 2016-09-04 13:13

125 dni trwała znakomita seria (10 wygranych i 1 remis) piłkarzy Karola Pęplino. Została ona przerwana w sobotę w Czarnem gdzie miejscowi Czarni pokonali podopiecznych Marka Godlewskiego 1:0 po bramce w 23 minucie Macieja Tamioły, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i barkiem lub ręką (w zamieszaniu ciężko dokładnie stwierdzić) wepchnął piłkę do siatki. Był to jeden z czterech celnych strzałów piłkarzy gospodarzy na bramkę Marcina Petrusa co pokazuje, że wielka szkoda straconych punktów w meczu w którym przez 90 minut prowadzi się grę, a przeciwnik skupia się na głębokiej defensywie i wyprowadza nieliczne kontry. Strata punktów tm bardziej boli, bo nawet w przypadku remisu drużyna z Pęplina wyszłaby na prowadzenie w ligowej tabeli.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Goście przystąpili do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego Karola Petrusa, którego brak był widoczny zwłaszcza przy rozgrywaniu piłki w środku pola oraz wykonywaniu rzutów wolnych. Pomimo tego od pierwszej minuty goście zamurowali się na swojej połowie czekając na to co zrobią przyjezdni. Taka gra mogła zemścić się na podopiecznych Janusza Winnickiego już w 5 minucie kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Gorzała, jednak znakomita paradą popisał się Michał Gwozdowicz. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmieniał, jednak z takiej gry goście nie stwarzali już dobrych okazji do zdobycia bramki. Po jednej z nielicznych kontr na strzał zza pola karnego zdecydował się Paweł Hatała, jednak jego strzał na raty wyłapał pępliński goalkeeper. W 23 minucie zapanowała radość na trybunach bo miejscowi piłkarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Jakubowskiego wykorzystał Maciej Tamioła w okolicznościach o których napisaliśmy już na początku artykułu. W 28 minucie doszło do kuriozalnej sytuacji i dużego błędu młodego arbitra Filipa Stachyry. Podanie bocznego obrońcy Czarnych do środkowego obrońcy przejął Adam Gołąb i popędził w kierunku bramki gdzie po minięciu ostatniego obrońcy został przez niego powalony na ziemię za co należał się gościom rzut karny. Niestety bytowski arbiter nakazał wznowić grę od bramki co wprowadziło w osłupienie zawodników z Pęplina. Do zakończenia pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i gospodarze schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Drugie 45 minut to jeszcze większa dominacja gości, którzy bili głową w mur i nie mogli przebić się przez skomasowaną obronę Czarnych. Gospodarze skupili się tylko i wyłącznie na defensywie. Przy każdym faulu długo nie podnosili się z murawy kradnąc cenne minuty. Podopieczni Janusza Winnickiego w drugiej połowie oddali dwa celne strzały na bramkę gości, a mimo to potrafili dowieść wygraną do końcowego gwizdka.  Przyjezdni nie potrafili wykorzystać kilku rzutów wolnych w okolic 17 metra, a w kilku sytuacjach zabrakło im wykończenia co niestety skończyło się dla nich przegraną. Miejscowi kończyli w "10" po czerwonej kartce w 81 minucie dla Adama Szaciukiewicza. Po końcowym gwizdku w obozie Czarnych zapanowała wielka radość, ponieważ była to już ich trzecia wygrana w tym sezonie i z dorobkiem dziewięciu punktów znajdują się w czołówce ligowej tabeli. Za tydzień piłkarze Karola podejmą na swoim boisku spadkowicza z IV ligi Brdę Przechlewo, która w obecnym sezonie nie doznała jeszcze porażki (2 wygrane i 2 remisy). Jeśli podopieczni Marka Godlewskiego chcą utrzymać kontakt z ligową czołówką muszą koniecznie ten mecz wygrać.

CZARNI CZARNE - KAROL PĘPLINO 1:0 (1:0)
BRAMKI: 1:0 Maciej Tamioła (23).
ŻÓŁTE KARTKI: Wnuk - Lipiński, Szaciukiewicz (x2), Hatała i Stanios (wszyscy Czarni) oraz Michał Lubański, Gruszka i Kiełczykowski (wszyscy Karol).
CZERWONA KARTKA: Adam Szaciukiewicz (Czarni) w 81 minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek.
CZARNI: Gwozdowicz - Lisewski, Stanios, Karol Kozanko (44 Szaciukiewicz), Madaj, Szwałek, Jakubowski (77 Kraska), Rapa, Hatała (67 Kopot), Wnuk - Lipiński, Tamioła (89 Chmarzyński).
KAROL: Marcin Petrus - Patryk Lubański, Michał Lubański (52 Nejman), Gruszka, Bewersdorff, Gorzała, Cech, Gołaszewski, Gołąb, Żaczek (77 Radwański), Kiełczykowski (90+2 Konecki).
SĘDZIOWALI: Filip Stachyra (Bytów) jako główny oraz Marek Kublik (Kobylnica) i Radosław Woronkowicz (Bytów) jako asystenci.
WIDZÓW: ok.80.