statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: DIAMENT - KAROL 0:2

• autor: BUCEK81, 2016-10-04 22:42

Trzy punkty z trudnego terenu w Trzebielinie przywieźli piłkarze Karola Pęplino, którzy po dobrym meczu pokonali miejscowy Diament 2:0. Tym samym pęplińscy piłkarze sprawili urodzinowy prezent Pawłowi Gorzale, który w sobotę obchodził 24 urodziny. Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione. Trener Krzysztof Waszkiewicz nie mógł skorzystać z Pawła Rejaka i Adriana Kundro oraz kontuzjowanego od dłuższego czasu Bartosza Stoltmana, natomiast Marek Godlewski nie mógł skorzystać z Dominika Gruszki i Szymona Gołaszewskiego

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Mecz mógł znakomicie ułożyć się dla gospodarzy, bo już w 1 minucie Mateusz Słumiński przejął podanie od Bartłomieja Czapiewskiego i strzałem z 16 metrów próbował zaskoczyć Marcina Petrusa, jednak jego strzał zdołał wyłapać pępliński goalkeeper. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki z której nic nie wynikało, bo bardzo dobrze spisywaa się pęplińska defensywa. Tylko raz podopieczni Krzysztofa Waszkiewicza poważniej zagrozili bramce przyjezdnych kiedy piłka po strzale jednego z zawodników Diamentu wylądowała na poprzeczce. Piłkarze Karola oprócz dobrej gry w defensywie groźnie kontrowali i po jednej z takich akcji w 21 minucie Michał Rabenda nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Adama Gołębia za co dobrze prowadzący mecz sędzia Mirosław Cyrson bez wahania wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Paweł Gorzała sprawiając sobie urodzinowy prezent. Do przerwy kibice więcej bramek już nie zobaczyli i obie ekipy udały się do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu pęplinian. W drugiej połowie obraz gry nie uległ już zmianie z tą różnicą, że niemoc w ataku gospodarzy była jeszcze większą. Warte odnotowania były zaledwie dwa strzały Mateusza Słumińskiego z którymi poradził sobie bramkarz Karola. Pęplinianie natomiast jak wytrawny bokser czekali kiedy zadać decydujący cios, który powali przeciwnika na deski. Nokaut nastąpił w 70 minucie kiedy Konrad Kiełczykowski podał do Adama Gołębia, a ten mając przed sobą tylko Marka Stoltmana ulokował futbolówkę w bramce ustalając wynik końcowy. Po stracie drugiej bramki z piłkarzy Diamentu zeszło powietrze i czekali tylko na gwizdek końcowy po którym w obozie gości zapanowała radość z wygranej i utrzymania kontaktu z ligową czołówką.

DIAMENT TRZEBIELINO - KAROL PĘPLINO 0:2 (0:1)
BRAMKI: 0:1 Paweł Gorzała (21 - rzut karny), 0:2 Adam Gołąb (70).
ŻÓŁTE KARTKI: Baranowski (Diament) oraz Czapiewski, Gołąb i Kiełczykowski (wszyscy Karol).
DIAMENT: Marek Stoltman - Rabenda (73 Zawada), Narloch, Itrych, Borowiński, Jakub Bronka, Mateusz Grzybek, Piotr Terefenko (88 Przybylski), Baranowski, Kamil Kępa, Słumiński (88 Korniak).
KAROL: Marcin Petrus - Patryk Lubański, Michał Lubański, Hyjek, Czapiewski, Gorzała, Bewersdorff, Karol Petrus (82 Kostka), Cech, Gołąb, Kiełczykowski (86 Żaczek).
SĘDZIOWALI: Mirosław Cyrson (Bytów) jako główny oraz Przemysław Borowski (Słupsk) i Bartłomiej Żmuda (Bytów) jako asystenci.
WIDZÓW: ok.40