statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: KAROL - WYBRZEŻE 3:0

• autor: BUCEK81, 2016-10-11 20:06

W derbach gminy Ustka piłkarze Karola Pęplino na swoim boisku pokonali Wybrzeże Objazda 3:0 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzących Startu Miastko i Jantarii Pobłocie. Przed meczem nikt w pęplińskim obozie nie brał pod uwagę straty punktów w potyczce z lokalnym rywalem, który w ligowej tabeli z dorbkiem zaledwie dwóch punktów jest outsliderem.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Początek meczu odzwierciedlał miejsca obu drużyn w tabeli, bo od pierwszego gwizdka sędziego Karola Kublika do szturmu ruszyli podopieczni Marka Godlewskiego. Co chwila pod bramką Kacpra Falkowskiego było bardzo gorąco, jednak goalkeeper gości spisywał się bez zarzutu broniąc strzały pęplińskich zawodników lub w sukur przychodzili mu obrońcy. Kwestia bramki dla gospodarzy była tylko kwestią czasu i w 18 minucie kibice Karola doczekali się bramki kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Gorzały piłkę w siatce atomowym strzałem z bliskiej odległości ulokował Jakub Cech. Po stracie bramki podopieczni Piotra Kubickiego zagrali odważniej, czego efektem była sytuacja Rafała Milczarka, który po dośrodkowaniu z rzutu różnego próbował strzałem z 11 metrów zaskoczyć Marcina Petrusa, jednak pępliński bramkarz nogą zdołał odbić futbolówkę. Była to jedyna okazja przyjezdnych jaką stworzyli sobie w pierwszych 45 minutach. Gospodarzy nie zadowalało jednobramkowe prowadzenie i dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Sztuka ta udała im się w 39 minucie kiedy dwójkową akcję pomiędzy Konradem Kiełczykowskim i Karolem Petrusem skutecznym strzałem zakończył ten pierwszy. Więcej bramek kibice w pierwszej połowie już nie obejrzeli i obie drużyny udały się do szatni przy prowadzeniu pęplinian 2:0. Na drugą połowę lepiej zmotywowani wyszli zawodnicy z Objazdy, którzy zepchnęli do defensywy i gry z kontry gospodarzy. Ofensywna gra przyjezdnych mogła i powinna dać pozytywny skutek, jednak piłka jak zaczarowana po strzale Piotra Szumskiego trafiła w poprzeczkę, a najlepszy w szeregach gości Przemysław Cyrankowski trafił w słupek. W innej sytuacji piłkę z linii bramkowej wybił Patryk Lubański. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 67 minucie kiedy dalekie wybicie piłki przez Marcina Petrusa głową przedłużył Szymon Gołaszewski, a w sytuacji sam na sam nie pomylił się Adam Gołąb ustalając wynik końcowy. Pomimo, że piłkarze Wybrzeża walczyli do końca o honorowe trafienie nie stworzyli już groźnej sytuacji pod pęplińską bramką i musieli pogodzić się z wysoką porażką w pojedynku derbowym. Po tej porażce sytuacja drużyny Wybrzeża jest nie do pozazdroszczenia, bo na dziewięć meczów wywalczyli zaledwie dwa punkty i są outsliderem tabeli dryfując w kierunku klasy A. Zupełnie inne nastroje panują w pęplińskim obozie, bo drużyna Karola w ostatnich dwóch meczach odniosła komplet punktów nie tracąc żadnej bramki. Za tydzień piłkarze Karola wyjeżdżają na mecz do Leśnika Cewice i będą chcieli podtrzymać zwycięską passę.

KAROL PĘPLINO - WYBRZEŻE OBJAZDA 3:0 (2:0)
BRAMKI: 1:0 Jakub Cech (18), 2:0 Konrad Kiełczykowski (39), 3:0 Adam Gołąb (67).
ŻÓŁTE KARTKI: Cech i Kiełczykowski (obaj Karol) oraz Podlasiak, Milczarek, Skrzypkowski i Grzelczyk (wszyscy Wybrzeże).
KAROL: Marcin Petrus - Patryk Lubański, Kostka, Michał Lubanski, Hyjek, Gorzała, Bewersdorff (85 Czapiewski), Cech (55 Gruszka), Gołąb, Karol Petrus, Kiełczykowski (59 Gołaszewski).
WYBRZEŻE: Falkowski - Milczarek (46 Szumski), Podlasiak (34 Grzelczyk), Wargacki (80 Markowski), Skrzypkowski, Mączkowiak, Radosław Cyrankowski, Chojnacki, Grudniewski, Wietrak, Przemysław Cyrankowski.
SĘDZIOWALI: Karol Kublik (Słupsk) jako główny oraz Andrzej Myszk (Lębork) i Adam Bartosiak (Lębork) jako asystenci.
DELEGAT: Edward Tama (Słupsk).
WIDZÓW: ok. 80.