statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA B: KAROL II - POMORZE 4:3

• autor: BUCEK81, 2016-10-30 10:22

Drugą wygraną z rzędu odniosły rezerwy pęplińskiego Karola. Tym razem podopieczni Michała Lubańskiego wzmocnieni jednym zawodnikiem z pierwszej drużyny (Adam Gołąb) pokonali wyżej notowane Pomorze Potęgowo 4:3.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Kibice przecierali oczy ze zdumienia kiedy po 29 minutach gospodarze prowadzili 3:0. Już w 4 minucie Adam Gołąb został sfaulowany w polu karnym przez Ireneusza Kazubowskiego za co sędzia Janusz Jaromij podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Karol Stańczyk. W 23 minucie prowadzenie podwyższył Adam Gołąb, który wykorzystał błąd bramkarza z Potęgowa kierując piłkę do pustej bramki. Pępliński pomocnik kolejne trafienie zaliczył w 29 minucie kiedy po dalekim wybiciu piłki przez Adama Kozłowskiego nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Gdy wydawało się, że pęplinianie zejdą na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem w ostatnich minutach nastąpiło rozluźnienie w szeregach defensywnych co dwukrotnie wykorzystał Piotr Piasecki, który w 44 i 45 minucie pokonał goalkeepera Karola. Wydawało się, że grający w drugiej odsłonie z wiatrem potęgowanie odrobią straty i wygrają mecz. Początek drugiej połowy ułożył się znakomicie dla gospodarzy, kiedy Karol Stańczyk otrzymał podanie od Adama Gołębia i w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok Ireneusza Kazubowskiego. Od tej pory nastąpiło oblężenie bramki gospodarzy, a goście z furią ruszyli do natarcia bramki Adama Kozłowskiego. Bramkarz Karola był tego dnia w znakomitej formie i był przeszkodą nie do przejścia. Wielkie umiejętności zademonstrował zwłaszcza przy dwóch strzałach Mariusza Mikołajczyka popisując się znakomitymi interwencjami. Drużyna z Pęplina dała się zaskoczyć tylko w 85 minucue kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę strzelił Mariusz Mikołajczyk ustalając wynik końcowy. Po końcowym gwizdku zawodnicy z Pęplina mogli się cieszyć z czwartej wygranej w sezonie.

KAROL II PĘPLINO - POMORZE POTĘGOWO 4:3 (3:2)
BRAMKI: 1:0 Karol Stańczyk (4 - rzut karny), 2:0 Adam Gołąb (23), 3:0 Adam Gołąb (29), 3:1 Piotr Piasecki (44), 2:3 Piotr Piasecki (45), 2:4 Karol Stańczyk (49), 3:4 Mariusz Mikołajczyk (85).
ŻÓŁTE KARTKI: Pawłowski (Karol II) oraz Kazubowski, Ulanowski i Oleszczuk (wszyscy Pomorze).
KAROL II: Kozłowski - Furmańczyk, Aleks Pawłowski, Obarowski, Nosal, Matulewicz (46 Pigoń), Radwański, Łukaszewicz, Gołąb, Steinke (70 Majsak), Stańczyk (65 Miłosz Tymecki).
POMORZE: Kazubowski - Zawadzki (58 Parszewski), Wiktorzak, Mariusz Mikołajczyk, Szpakowicz, Pilipionek, Hubert Mikołajczyk (87 Robert Pawłowski), Oleszczuk, Dwulit (58 Damian Mikołajczyk), Piasecki, Ulanowski.
SĘDZIOWAŁ: Janusz Jaromij (Zajączkowo).