statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA B: SMOKI - KAROL II 2:1

• autor: BUCEK81, 2016-11-05 22:24

Pechową porażkę zanotowały rezerwy pęplińskiego Karola, które uległy na wyjeździe Smokom Podole Małe przegrywając 1:2. Pęplińskich piłkarzy pod nieobecność trenera Michała Lubańskiego poprowadził Marcin Petrus, który pod nieobecność bramkarza Adama Kozłowskiego musiał rónież stanąć w bramce. Oprócz Marcina Petrusa w niedzielnym meczu wystąpiło jeszcze trzech innych zawodników z pierwszej drużyny (Mateusz BewersdorffRafał Kostka i Patryk Lubański). Te wzmocnienia nie przyczyniły się jednak do wygranej w Podolu Małym.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Mecz był rozgrywany na fatalnym boisku, na którym jedyne co można było zrobić z piłką to jak najdalej wybić ją od własnej bramki, bo jakakolwiek próba podania do partnera z zespołu mogła skończyć się stratą piłki. Taki właśnie styl prezentowali gospodarze, którzy długimi podaniami próbowali uruchamiać swoich napastników. Efekt takiej gry dał efekt już w 6 minucie kiedy strzałem z półwoleja Damian Stachowicz pokonał bramkarza Karola. Po stracie bramki do ataku ruszyli goście i mieli dużą szansę doprowadzić do wyrównania po strzale Mateusza Bewersdorffa, jednak jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej. Wyrównanie nastąpiło w 30 minucie kiedy Piotr Steinke wyszedł sam na sam z Dominikiem Pokorskim i strzelił obok bramkarza Smoków, a interweniujący na linii bramkowej Mateusz Szultka uczynił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do bramki. Wynik remisowy utrzymał się do zakończenia pierwszej połowy. W drugiej połowie goście starali się grać piłką jednak stan boiska nie pozwalał na to i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Od 66 minuty pęplinianie grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Zenona Owczarka, który bez piłki kopnął Krzysztofa Nosala, a schodząc z boiska plunął w twarz zawodnikowi Karola. Za swoje chamskie zachowanie doświadczony zawodnik Smoków z pewnością na dłużej odpocznie od gry. Wydawało się, że grający z przewagą jednego zawodnika pęplinianie strzelą zwycięską bramkę. Nic takiego jednak nie nastąpiło, a na domiar złego w 83 minucie po stracie piłki przez Seweryna Radwańskiego gospodarze wyprowadzili kontrę po której Damian Stachowicz wykorzystał niezdecydowanie Marcina Petrusa i skierował piłkę w bramce. W ostatnich minutach zawodnicy z Pęplina rzucili się do frontalnych ataków, jednak nie byli w stanie strzelić wyrównującej bramki i to zawodnicy z Podola Małego mogli po ostatnim gwizdku sędziego Arkadiusza Piotrowskiego cieszyć się z trzech punktów.

SMOKI PODOLE MAŁE - KAROL II PĘPLINO 2:1 (1:1)
BRAMKI: 1:0 Damian Stachowicz (6), 1:1 Mateusz Szultka (30 - samobójcza), 2:1 Damian Stachowicz (83).
ŻÓŁTA KARTKA: Kostka (Karol II).
CZERWONA KARTKA: Zenon Owczarek (Smoki) w 66 minucie za kopnięcie przeciwnika bez piłki.
SMOKI: Pokorski - Horuń, Szultka, Duda, Mateusz Pękała, Zenon Owczarek, Skórowski, Dawidowski, Januszkiewicz (46 Cieszyński), Oskar Pękała, Stachowicz.
KAROL II: Marcin Petrus - Furmańczyk, Kostka, Janik, Nosal, Patryk Lubański, Bewersdorff (78 Pigoń), Siutkowski, Konecki (46 Matulewicz), Radwański, Steinke.
SĘDZIOWAŁ: Arkadiusz Piotrowski (Siemirowice).