statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: START - KAROL 4:2

• autor: BUCEK81, 2016-11-20 22:23

Na zakończenie rundy jesiennej piłkarze Karola Pęplino udali się do Miastka na mecz z prowadzącym w tabeli Startem. Faworytem meczu byli podopieczni Mateusza Felke i potwierdzili to wygrywając 4:2. Trzeba jednak wspomnieć, że piłkarze z Pęplina jako jedyni w tej rundzie potrafili walczyć jak równy z równym na miasteckim stadionie z piłkarzami Startu. Nie wiadomo jak potoczyły by się losy meczu gdyby już w 5 minucie Jakub Cech wykorzystał rzut karny (trafił w poprzeczkę) podyktowany za zagranie ręką przez obrońcę Startu.

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Goście dzielnie bronili się do 34 minuty kiedy po dośrodkowaniu Sławomir Pufelski zagrał piłkę do niepilnowanego Rafała Żukowskiego, a ten z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki. Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy w 55 minucie za sprawą Adama Gołębia doprowadzili do wyrównania. W tym momencie piłkarze Karola zbyt szybko uwierzyli, że mogą wywieść z Miastka punkty za co zostali szybko skarceni. Najpierw w 58 minucie Paweł Koniuszek wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez obrońców z Pęplina i strzałem przy słupku pokonał zasłoniętego Marcina Petrusa, a w 65 minucie Rafał Żukowski wykorzystał rzut karny po faulu Michała Lubańskiego. Podopieczni Marka Godlewskiego nie poddawali się i w 79 minucie zmniejszyli straty po bramce Roberta Żaczka, który wykorzystał podanie od Adama Gołębia. Radość gości trwała zaledwie 60 sekund kiedy to doświadczony Krzysztof Bryndal wykorzystał sytuację sam na sam z goalkeeperem Karola ustalając tym samym wynik końcowy tego stojącego na wysokim poziomie meczu. Po tej przegranej piłkarze Karola spadli na piąte miejsce w ligowej tabeli i przezimują na tej pozycji do 18 marca kiedy ruszy runda wiosenna.

START MIASTKO - KAROL PĘPLINO 4:2 (1:0)
BRAMKI: 1:0 Rafał Żukowski (34), 1:1 Adam Gołąb (55), 2:1 Paweł Koniuszek (58), 3:1 Rafał Żukowski (65 - karny), 3:2 Robert Żaczek (79), 4:2 Krzysztof Bryndal (80).
ŻÓŁTE KARTKI: Koniuszek (Start) oraz Patryk Lubański i Gruszka (obaj Karol).
START: Robert Ostrowski - Pufelski, Pranczk, Kapica, Świąder, Husejko (90+1 Wrzesiński), Szuta, Bryndal, Koniuszek (86 Lewandowski), Żukowski, Robert Sztuba (75 Wiśniewski).
KAROL: Marcin Petrus - Patryk Lubański, Michał Lubański, Gruszka (89 Bewersdorff), Hyjek, Kiełczykowski (63 Gorzała), Karol Petrus, Cech, Gołąb, Żaczek, Gołaszewski.
SĘDZIOWALI: Kamil Grzębowski (Chojnice) jako główny oraz Stanisław Szulta (Korne) i Dawid Zientala (Wrzeście) jako asystenci.
DELEGAT: Edward Tama (Słupsk).
WIDZÓW: ok. 60.