statystyki szczegółowe

Aktualności

FUTSAL EXTRALIGA.PL: MILAREX - AKADEMIA DOBRYCH OCEN 7:6

• autor: BUCEK81, 2017-02-13 19:03

Dramatyczne spotkanie zakończone happy endem rozegrali w 9 kolejce Futsal Extraligi.pl piłkarze Milarex-u Pęplino, którzy pokonali 7:6 Akademię Dobrych Ocen Słupsk. Mecz ten miał ogromne znaczenie, ponieważ obie drużyny miały szansę ukończyć ligę na drugim miejscu. Drużyna z Pęplina przystąpiła do meczu osłabiona brakiem Karola Petrusa, który musiał pauzować za żółte kartki. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Akademii, którzy po 10 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Krzysztofa Garbowskiego i Jarosława Rudzkiego. Na domiar złego groźnej kontuzji doznał Paweł Gorzała, jednak nie podłamało to piłkarzy Milarex-u, którzy w 16 minucie po strzale z rzutu wolnego Szymona Gołaszewskiego zmniejszyli rozmiary porażki.

więcej w rozwinięciu newsa...

Jednobramkowe prowadzenie drużyny ze Słupska utrzymało się do zakończenia pierwszej połowy. Drugą połowę również lepiej zaczęli piłkarze Akademii, którzy w 25 minucie po bramce Krzysztofa Garbowskiego wyszli na prowadzenie 3:1. Pęplinianie nie podłamali się i między 26, a 32 minutą czterokrotnie umieścili futbolówkę w bramce Mariusza Surowca wychodząc na prowadzenie 5:3. W tym momencie wydawało się, że piłkarze Milarex-u mają mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego, ponieważ po dwóch trafieniach Jarosława Radzkiego i jednym Krzysztofa Garbowskiego w 37 minucie na tablicy świetlnej wodniak wynik 6:5 dla drużyny Akademii. W tym momencie mało kto wierzył w końcowy sukces drużyny Milarex-u. Zawodnicy z Pęplina nie poddali się i w 38 minucie za sprawą najlepszego strzelca rozgrywek Szymona Gołaszewskiego doprowadzili do wyrównania. Po chwili na prowadzenie mogli wyjść piłkarze ze Słupska jednak przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Garbowski, którego strzał obronił Marcin Petrus. Niewykorzystany przedłużony rzut karny zemścił się na drużynie Akademii w 39 minucie kiedy z rzutu wolnego Szymon Gołaszewski zamiast uderzać podał do Adriana Solczak, a ten ulokował piłkę w bramce ustalając końcowy wynik, który daje drużynie Milarex-u nadzieję na ukończenie rozgrywek na drugim miejscu. Aby spełnić ten warunek trzeba wygrać dwa ostatnie mecze z Castoramą Słupsk i Czarodziejami Północy Bruskowo Wielkie.

MILAREX PĘPLINO - AKADEMIA DOBRYCH OCEN SŁUPSK 7:6 (1:2)
BRAMKI: 0:1 Krzysztof Garbowski (5), 0:2 Jarosław Radzki (10), 1:2 Szymon Gołaszewski (16 - rzut wolny), 1:3 Krzysztof Garbowski (25), 2:3 Adrian Solczak (26), 3:3 Adam Gołąb (27), 4:3 samobójcza (30), 5:3 Szymon Gołaszewski (32), 5:4 Jarosław Radzki (33), 5:5 Krzysztof Garbowski (35), 5:6 Jarosław Radzki (37), 6:6 Szymon Gołaszewski (38), 7:6 Adrian Solczak (39).
MILAREX: Marcin Petrus - Bewersdorff, Solczak, Gołąb, Gołaszewski, Hyjek, Patryk Lubański, Gorzała, Kiełczykowski.
AKADEMIA: Surowiec - Blank, Paweł Fabich, Tomasz Fabich, Garbowski, Makowiecki, Radzki, Sekutera, Wiśniewski.
ŻÓŁTE KARTKI: Paweł Fabich i Radzki (obaj Akademia).
SĘDZIOWALI: Marcin Moszczyński (Słupsk) i Przemysław Pagacz (Słupsk).