statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: KAROL PĘPLINO - KASZUBIA STUDZIENICE 3:0

• autor: BUCEK81, 2017-03-22 18:39

Absencja kilku zawodników (Adam Gołąb, Paweł Gorzała, Karol Petrus, Konrad Siutkowski i Daniel Ziembiński) nie przeszkodziła drużynie Karola Pęplino w odniesieniu cennego zwycięstwa nad Kaszubią Studzienice. Podopieczni Marka Godlewskiego grając w roli gospodarza na stadionie 650-lecia w Słupsku wygrali 3:0 po bramkach Szymona Gołaszewskiego (2) i Konrada Kiełczykowskiego

więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Początek niedzielnego meczu nie zapowiadał wygranej drużyny z Pęplina, a już na pewno nie różnicą trzech bramek. Od pierwszego gwizdka sędziego Adama Bartosiaka do ataku ruszyli podopieczni Pawła Gostomskiego co rusz goszcząc pod bramką Marcina Petrusa. Najbliżej pokonania bramkarza Karola był w 11 minucie Łukasz Hinc po którego strzale piłka trafiła w słupek. Po przewadze gości od 20 minuty mecz był już bardziej wyrównany, a klarownych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym w 44 minucie na podanie do Konrada Kiełczykowskiego zdecydował się Szymon Gołaszewski. Piłkę mógł przeciąć jeszcze jeden z obrońców gości jednak nie trafił w piłkę i w sytuacji sam na sam Konrad Kiełczykowski ulokował piłkę w siatce bramki Józefa Peli, a po chwili dobrze prowadzący mecz arbiter z Lęborka zakończył pierwszą połowę. Na początku drugiej połowy przyjezdni rzucili się do dorabiania strat, jednak nie mieli pomysłu na rozmontowanie pęplińskiej defensywy. Z każdą upływającą minutą coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Karola czego efektem były kolejne dwie bramki autorstwa Szymona Gołaszewskiego. Najpierw w 68 minucie wykorzystał podanie od Rafała Kostka i płaskim strzałem ulokował futbolówkę w bramce, a w 72 minucie skutecznie wykorzystał rzut karny, którego sam wypracował. Dzięki niedzielnej wygranej drużyna Karola zrównał się punktami z Jantarem Ustka, ale dzięki lepszemu bilansowi zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień (sobota, godz.17:00) piłkarzy z Pęplina czeka wyjazd do Jezierzyc na mecz z miejscową Stalą.

KAROL PĘPLINO - KASZUBIA STUDZIENICE 3:0 (1:0)
BRAMKI: 1:0 Konrad Kiełczykowski (44), 2:0 Szymon Gołaszewski (68), 3:0 Szymon Gołaszewski (72 - karny).
KAROL: Marcin Petrus - Patryk Lubański, Michał Lubański, Gruszka, Hyjek, Kiełczykowski, Kostka, Cech (87 Janik), Bewersdorff, Pluta (84 Żaczek), Gołaszewski.
KASZUBIA: Pela - Soldatke, Zaborowski, Pawelski, Dargas (80 Chirk), Gierdalski, Wajs, Kreft, Lewiński (81 Werra), Hinc (77 Prądziński), Rzepiński.
SĘDZIOWALI: Adam Bartosiak (Lębork) jako główny oraz Krzysztof Kwiatkowski (Warcimino) i Mateusz Życzyński (Ustka) jako asystenci.
OBSERWATOR: Jarosław Boratyński (Bruskowo Wielkie).
WIDZÓW: ok.40.