statystyki szczegółowe

Aktualności

KLASA OKRĘGOWA: WYBRZEŻE - KAROL 1:3

• autor: BUCEK81, 2017-05-07 10:37

W derbach gminy Ustka Wybrzeże Objazda nie sprostało Karolowi Pęplino i zasłużenie przegrało 1:3. Spadający do klasy A gospodarze zagrali ambitnie jednak poza ambicją i wolą walki nie byli w stanie przeciwstawić się faworyzowanym piłkarzom z Pęplina. Walczący o miejsce na podium pęplinianie zagrali bardzo dobry mecz nie pozwalając na zbyt wiele podopiecznym Piotra Kubickiego

więcej w rozwinięciu newsa...

Mecz odbywał się przy silnym wietrze, który był w pierwszej połowie sprzymierzeńcem gospodarzy. Nie potrafili oni jednak sforsować pęplińskiej defensywy, która stanowiła monolit nie do przejścia. Goście przewyższający gospodarzy umiejętnościami piłkarskimi starali się prostopadłymi podaniami uruchamiać szybkiego Konrada Kiełczykowskiego. Pępliński pomocnik dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak za pierwszym razem minimalnie przestrzelił, a za drugim razem przegrał pojedynek sam na sam z Kacprem Falkowskim. Dobrą okazję miał jeszcze Karol Petrus, jednak jego strzał z rzutu wolnego był niecelny. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem bezbramkowym. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli podopieczni Marka Godlewskiego czego efektem były trzy bramki strzelone w 9 minut. Goście prowadzenie objęli w 51 minucie po strzale zza pola karnego Mateusza Bewersdorffa, który wykorzystał podanie od Karola Petrusa. Trafienie Mateusza Bewersdorffa było jego pierwszym w barwach pęplińskiego klubu. Miejscowi nie zdążyli ochłonąć po stracie pierwszej bramki, a już w 57 minucie musieli po raz drugi wyciągać piłkę z bramki, kiedy dalekie wybicie piłki przez Marcina Petrusa wykorzystał Karol Petrus lobując wybiegającego z bramki Kacpra Falkowskiego. W 60 minucie padła najładniejsza bramka spotkania autorstwa Karola Petrusa, który wykorzystał złe wybicie piłki przez goalkeepera z Objazdy i strzałem z 40 metrów skierował futbolówkę w pustej bramce. W tym momencie było już po meczu. Co prawda w 72 minucie honorową bramkę strzelił głową grający szkoleniowiec Wybrzeża Piotr Kubicki, jednak było to wszystko na co było w tym dniu stać jego drużynę. Pęplinianie odnieśli zasłużone zwycięstwo i pokazali kto rządzi w gminie Ustka. Dzięki niedzielnej wygranej piłkarze Karola z dorobkiem 45 punktów umocnili się na czwartej pozycji w tabeli i tracą do trzeciej Jantarii Pobłocie dwa punkty. Za tydzień (niedziela, godz.11:00) pęplińscy piłkarze podejmą na stadionie 650-lecia w Słupsku walczący o utrzymanie Leśnik Cewice i będzie kolejna szansa na podreperowanie dorobku punktowego.

WYBRZEŻE OBJAZDA - KAROL PĘPLINO 1:3 (0:0)
BRAMKI: 0:1 Mateusz Bewersdorff (51), 0:2 Karol Petrus (57), 0:3 Karol Petrus (60), 1:3 Piotr Kubicki (72 - głową).
WYBRZEŻE: Falkowski - Mączkowiak, Milczarek, Wargacki, Wietrak (86 Kowalewski), Paryś (71 Kubicki), Chojnacki (61 Szumski), Radosłąw Cyrankowski, Skrzypkowski, Grudniewski, Przemysław Cyrankowski.
KAROL: Marcin Petrus - Siutkowski, Kostka, Dominik Gruszka, Hyjek (78 Gruszowski), Kiełćzykowski, Bewersdorff, Cech, Pluta (86 Patryk Lubański), Karol Petrus (81 Żaczek), Gołaszewski.
SĘDZIOWALI: Sebastian Karski (Słupsk) jako główny oraz Sebastian Myszk (Lębork) i Paweł Jankowski (Lębork) jako asystenci.
DELEGAT: Edward Tama (Słupsk).
WIDZÓW: ok.80.